Kubatu - Jakub Syty. Lekcja

  
  "Kubatu" to seria komiksów. W pierwszym tomie poznajemy bohaterów - Kaja i jego pluszową papugę Kubatu. Chłopiec stwierdza, że jest już duży i wyrzuca swoją zabawkę z łóżka. Wtedy maskotka wstaje i odchodzi. Musi wracać do domu, do swojego twórcy, czarnoksiężnika. Kaj nie chce się z tym pogodzić, czuje, że popełnił błąd, dlatego wyrusza razem z Kubatu do czarownika, aby prosić go by mógł zatrzymać przyjaciela przy sobie.

Recenzję "Kubatu" macie TU.

W "I tak nie uwierzysz"  najbardziej zachwyca mnie mnogość tematów, które możemy poruszyć z dzieckiem kiedy rozmawiamy o książce:

1. Większość scen podkreślana jest kolorem - kiedy jest ciemno-niebieski jest tajemniczo i trochę strasznie, wyrazisty czerwony to strach. A może odwaga? Można zachęcić dziecko do skojarzeń kolor-uczucia.

2. Co to znaczy, że ktoś jest dorosły/ już duży? Taki temat można poruszyć i na zajęciach z grupą i indywidualnie w domu.

3. Kto to jest inżynier - wynalazca - czarodziej?

4. Zagadki matematyczne, zagadki logiczne.
Żeby przejść koło strażnika Kaj zajmuje go zagadką. Można wynajdywać inne tego typu. Jest nawet gra karciana - dla dorosłych "Czarne historie", dla młodszych "pomarańczowe" - świetne do "burzy mózgów".

5. Zabaw plastycznych na podstawie "Kubatu" może być kilka. Rysowanie własnej maskotki, projektowanie "wynalazku ze snu", tworzenie labiryntów.


"Kubatu" jest serią dla najmłodszych, ale ze względu na temat "co to znaczy być dorosłym" klasyfikuje go też dla dzieci z pierwszych klas podstawówki.

Komentarze